Orgány spolku, stanovy

Předseda:

Je statutárním orgánem.

Pokladník:

Spravuje pokladnu a bankovní účet.

Revizor:

Kontroluje činnost a hospodaření.

Členská schůze:

1. Je nejvyšším orgánem spolku, schází se zpravidla jednou ročně a je svolávána Radou.

2. Je usnášeníschopná, je-li jejímu jednání přítomna alespoň polovina hlasováním oprávněných členů spolku.

3. Přijímá usnesení hlasováním, kdy každý člen oprávněný hlasováním má jeden hlas. Pro přijetí usnesení je potřeba souhlasu nadpoloviční většiny členů hlasováním oprávněných a přítomných jednání, pokud tyto stanovy neurčí jinak.

4. Členská schůze:

a) na svém jednání se řídí programem předloženým Radu;

b) volí a odvolává členy Rady, případně Revizora;

c) schvaluje hospodaření a rozpočet;

d) schvaluje další hlavní cíle a činnost spolku;

e) v případě potřeby zřizuje komise a pracovní skupiny k plnění a řešení dílčích úkolů v činnosti spolku, tyto za svoji činnost odpovídají Členské schůzi;

f) schvaluje stanovy spolku, jejich změny a rozhoduje o zániku spolku - pro přijetí těchto rozhodnutí je potřeba alespoň 2/3 /slovy: dvou třetin/ hlasů členů přítomných jednání Členské schůze.

5. Není-li svolaná Členské schůze usnášeníschopná, může se dle uvážení Předsedy do jedné hodiny konat náhradní Členská schůze se stejným, nebo doplněným programem. Tato schůze je pak usnášeníschopná prostou většinou přítomných, hlasováním oprávněných členů ve všech projednávaných záležitostech.

6. Požádá-li Radu písemně o svolání Členské schůze minimálně 1/3 členů spolku, musí Rada svolat jednání Členské schůze a to ve lhůtě do 30 dnů od doručení žádosti, není-li v žádosti uvedena lhůta pozdější. Žádost musí obsahovat navržený program jednání.

Rada:

1. Je výkonným orgánem spolku:

a) svolává Členskou schůzi oznámením na e-mail, případně prostřednictvím webových stránek spolku, zasláním oznámení poštou na adresu bydliště, nebo jiným vhodným způsobem;

b) zpracovává a navrhuje změny stanov;

c) přijímá nové členy spolku, rozhoduje o druhu jejich členství, stanovuje výši řádných, mimořádných, či individuálních členských příspěvků;

d) volí pokladníka, který je zpravidla členem Rady;

e) předkládá Členské schůzi zprávu o činnosti a hospodaření spolku;

f) navrhuje rozpočet a další činnost spolku;

g) rozhoduje o vyloučení člena a ukončení jeho členství.

2. Má 3 /slovy: tři/ členy, neurčí-li Členská schůze jinak.

3. Rada přijímá usnesení hlasováním, kdy každý její člen má jeden hlas. Pro přijetí usnesení je potřeba souhlasu nadpoloviční většiny členů Rady přítomných jednání.

4. Členové Rady jsou voleni na dobu neurčitou.

5. Členové Rady volí ze svého středu Předsedu.

6. Schází se dle potřeby.

7. Činnost Rady organizuje Předseda.

8. Rada v období mezi Členskými schůzemi, zajišťuje chod spolku a řeší vše, co neupravují tyto stanovy.

9. Jednání Rady je přístupné Revizorovi a osobám pověřeným Předsedou k zastupování spolku. O ostatních účastnících jednání rozhoduje hlasování členů Rady.

10. Rada vede, zakládá a uchovává listiny spojené s činností spolku. V elektronické nebo listinné podobě vede evidenci všech členů, která obsahuje:

a) druh členství a případný výkon funkce v orgánech spolku;

b) jméno, příjmení, datum narození, adresa pobytu;

c) e-mail, případně telefonní, či jiný vhodný kontakt;

d) vedená evidence členů je neveřejná a slouží pouze pro potřeby orgánů spolku, případně pokladníka;

e) členům spolku jsou poskytovány z evidence členů pouze informace v rozsahu vedeném o jejich osobě;

v seznamu členů se provádí zápis po přijetí člena spolku a výmaz po ukončení členství.

Předseda:

1. Je statutárním orgánem spolku, jedná jeho jménem a je volen Radou na dobu neurčitou.

2. V případě jeho účasti předsedá jednání orgánů spolku, pokud tyto stanovy neurčí jinak.

3. Organizuje činnost Rady.

4. V případě zřízení používá a provozuje e-mail, webové stránky, datovou schránku.

5. Uděluje souhlas s užíváním loga spolku.

6. Hlas Předsedy rozhoduje vždy v případě rovnosti hlasování Členské schůze.

7. Předseda může zplnomocnit další osoby plněním konkrétních úkolů a činností v zastupování spolku, vyjma činností určených stanovami. Zplnomocněné osoby jednají jménem spolku samostatně, nemohou udělit plnou moc k zastupování další osobě a o jejich veškerém samostatném jednání musí bezodkladně informovat Radu na jejím nejbližším jednání.

© 2011 všechna práva vyhrazena Orlovák, z.s.
Vytvořeno službou Webnode